CCV Pardubice

    Starosta obce, místostarosta obce - jak nebýt ohrožený druh
 Kód akce: 7701194 
 Název akce: Starosta obce, místostarosta obce - jak nebýt ohrožený druh 
 Termín konání:  7.prosince 2018 od 08:30 
 Rozsah akce: 4 hodiny
 Místo konání: Pardubice, sál Jana Kašpara - Reálka Pardubice 
 Popis spojení:  
 Stručný obsah: Právní postavení starosty a místostarosty v rámci obce a navenek. Starosta a rozhodování v pravomoci rady obce. Co je to zneužití pravomoci. Starosta ve střetu zájmů. Řízení zastupitelstva. Je místostarosta podřízený starosty? Obec bez starosty. Pozastavení usnesení rady obce, pozastavení svého rozhodnutí. Otázky platnosti právních jednání. Obec jako subjekt bez statutárního zástupce – co to znamená pro právní vztahy. 
 Doporučeno pro: Starostky, starostové, místostarostky, místostarostové obcí Pardubického kraje případně další volení zástupci samosprávy 
 Lektor: Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová,
 
 Garant: Bc. Michaela Mzyková 
 Účastnický poplatek: 0 Kč 
 Tematická náplň: Právní postavení starosty a místostarosty v rámci obce a navenek. Starosta a rozhodování v pravomoci rady obce. Co je to zneužití pravomoci. Starosta ve střetu zájmů. Řízení zastupitelstva. Je místostarosta podřízený starosty? Obec bez starosty. Pozastavení usnesení rady obce, pozastavení svého rozhodnutí. Otázky platnosti právních jednání. Obec jako subjekt bez statutárního zástupce – co to znamená pro právní vztahy. 
 Poznámka:  

Akce již proběhla