CCV Pardubice

    Rustikální jaro
 Kód akce: 1217191 
 Název akce: Rustikální jaro 
 Termín konání: 11.března 2019 od 08:00 
 Rozsah akce: 5 vyučovacích hodin
 Místo konání: CCV Pardubice, Mozartova 449 
 Popis spojení: MHD č. 2, 6, 9, 13, 18 - zastávka Polabiny, Kpt. Bartoše  
 Stručný obsah: Praktická dílna zaměřena na kreativní využití tradičního svátku jako tématu pro tvorbu v hodinách výtvarné výchovy, praktických činností, volnočasových aktivit. Seznámení s novými postupy a formy práce, využití známých materiálů novým způsobem. - využití různých materiálů / proutí, mech, kůra, listy, květy, látka, vlna.../ - metodické postupy při tvorbě dekorací - technika přízdoby věnců - technika lepení pomocí silikonu - technika vypichování květů a zeleně - technika drátování - velikostní poměr dekorací - tvorba dle trendů / barevný soulad Jarní kolo - vřeteno - ozdobená hůl - talíř  
 Doporučeno pro: učitele MŠ, ZŠ, pedagogy volného času, vychovatele, učitele VV 
 Lektor: Mgr. Jana Matoušová, mistr florista
 
 Garant: Leona Mašková 
 Účastnický poplatek: 1000 Kč 
 Tematická náplň: Praktická dílna zaměřena na kreativní využití tradičního svátku jako tématu pro tradiční i netradiční postupy, metody a formy práce v hodinách výtvarné výchovy, volnočasových aktivit, pracovních činností v MŠ a ZŠ Tradiční svátek a příprava dekorací pro tento čas. Obsah: - využití různých materiálů - postupy při vytváření věnečků - technika vázání z březového proutí - technika omotávání vlnou, lýkem - technika jednoduchého drátování - technika stříhání, lepení - velikostní poměr dekorací - barevný soulad Jarní kolo - vřeteno - ozdobená hůl - talíř Cílem vzdělávacího programu je rozšířit pedagogické kompetence učitelů VV, pedagogů volného času, učitelek MŠ o další dovednosti a využití tohoto tématu ke vzdělávacím a výchovným cílům v souladu s RVP a vzdělávacími plány v MŠ. Cílem je i metodická podpora a praktická dílna pro zpracování tématu do osnov, mezipředmětové vztahy, průřezová témata, podpora postupného budování klíčových kompetencí.  
 Poznámka: Jednobarevný hluboký talíř, terakotový květináč - průměr max 10-13cm, vejdunky - 6ks, 10ks skořápek,stuhy, stužky, peří, krajka, drobné velikonoční přízdoby (ptáčci, zajíci, slepice...). Sáček mechu, sáček buxusu, břečtan - 2 větve, 2 větve břízy, 8 větví rovné vrby, nebo svídy - délka 70-80cm, umělé květy - 10-15 ks, vazačský drát, kleště, nůžky, pistole na silikon + náboje. Lektorka dodá: primule, živé květy (tulipány, gerbery - co bude), oasis, hůl, karton, rychlospojky, kroucenou šnůru (vlnu)  

Akce již proběhla