CCV Pardubice

    Rustikální elegance
 Kód akce: 1203101 
 Název akce: Rustikální elegance 
 Termín konání:  4.listopadu 2019 od 08:30 
 Rozsah akce: 5 vyučovacích hodin
 Místo konání: CCV Pardubice, Mozartova 449 
 Popis spojení: MHD č. 2, 6, 9, 13, 18 - zastávka Polabiny, Kpt. Bartoše 
 Stručný obsah: Praktická dílna zaměřena na kreativní využití tradičního svátku jako tématu pro nové postupy a formy práce v hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností a dalších volnočasových aktivit. Tvorba dekorací pro adventní a vánoční čas. Využití přírodního materiálu, jako základu dekorace. Obsah: věnec - polštářek - sloup - Kombinace materiálů - Přírodní materiál / dřevo, šišky, papír- jako základ aranžmá / - Technické postupy při tvorbě aranžmá - Technika lepení, technika úchytu materiálu na dřevo a na drát - Barevný soulad dle trendů - Klasický námět v novém podání  
 Doporučeno pro: učitele MŠ, ZŠ, vychovatele, pedagogy volného času a další zájemce 
 Lektor: Mgr. Jana Matoušová, mistr florista
 
 Garant: Leona Mašková 
 Účastnický poplatek: 1000 Kč 
 Tematická náplň: Praktická dílna zaměřena na kreativní využití tradičního svátku jako tématu pro nové postupy a formy práce v hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností a dalších volnočasových aktivit. Tvorba dekorací pro adventní a vánoční čas. Využití přírodního materiálu, jako základu dekorace. Obsah: věnec - polštářek - sloup - Kombinace materiálů - Přírodní materiál / dřevo, šišky, papír- jako základ aranžmá / - Technické postupy při tvorbě aranžmá - Technika lepení, technika úchytu materiálu na dřevo a na drát - Barevný soulad dle trendů - Klasický námět v novém podání cílem vzdělávacího programu je možnost rozšíření pedagogických kompetencí učitelů VV, pracovních činností a volnočasových aktivit o další poznatky, dovednosti a získání dalších zkušeností, které mohou učitelé využít ke vzdělávacím a výchovným cílům v souladu s ŠVP dané školy. Cílem je i metodická podpora pro zpracování tématu do osnov, dále rozvoj mezipředmětových vztahů a podpora budování klíčových kompetencí / sociálních, komunikativních, kompetence v učení /.  
 Poznámka: Účastníci si donesou: 1 slaměný věnec, 3 archy přírodního hedvábného papíru. 40ks modřínových šišek, 50ks šišek smrkových, malý sáček zeleně a malý sáček mechu. Přízdoby- hvězdičky, malé kouličky. Kroucená šnůra - 5m / dle barvy ozdob /, 4 adventní světlé svíce. Stuhy a stužky. Kleště, pistole na silikon + náboje. ŠIŠKY musí být suché!